InnoTrans przełożone na wrzesień 2022 r.

InnoTrans przełożone na wrzesień 2022 r.

Międzynarodowe targi InnoTrans, zostaną przesunięte z kwietnia 2021 na wrzesień 2022 roku. 

– Ponowne odroczenie targów InnoTrans było niewątpliwie bardzo trudną, ale absolutnie słuszną i odpowiedzialną decyzją – powiedział dr hab. Ben Möbius, dyrektor generalny VDB Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego w Niemczech (VDB). – Obecna sytuacja pandemii Covid-19 wymaga najwyższego priorytetu w zakresie ochrony zdrowia naszych pracowników, klientów międzynarodowych i gości branżowych. Odpowiednie targi z pewnością nie byłyby było wykonalne  – dodał Möbius.

Targi Berlińskie podziękowały Möbiusowi za niezwykle konstruktywną współpracę. Przemysł kolejowy bardzo ceni ostrożność i bezpieczeństwo planowania.

– Branża kolejowa jest synonimem najwyższej jakości na całym świecie, dotyczy to również wiodących targów. Teraz chodzi o złagodzenie kryzysu i zielony restart, abyśmy mogli rozpocząć targi InnoTrans 2022 na pełnych obrotach” – podkreślił Möbius.

Trzynasta edycja InnoTrans odbędzie się w dniach 20-23 września 2022 r.

InnoTrans to międzynarodowe targi kolejnictwa organizowane od 1996 cyklicznie co dwa lata we wrześniu na terenach Targów Berlińskich. Jest to największa impreza branżowa w świecie.