Grupa CTL Logistics wygrywa przetarg na transport 3 mln ton paliwa i chemii

Grupa CTL Logistics wygrywa przetarg na transport 3 mln ton paliwa i chemii

Grupa CTL Logistics wygrywa prestiżowy przetarg i ma wiodącą pozycję w obsłudze przewozów w Polsce dla jednego z największych producentów paliw w Niemczech. Łączna masa przewiezionego w ramach zakończonego przetargu paliwa i chemii to 3 mln ton przez 3 lata. Zwycięstwo postępowania potwierdza jakość dotychczasowej działalności operacyjnej oraz sukces konsekwentnie realizowanej optymalizacji kosztowej jednego z największych prywatnych przewoźników towarowych w Europie. Jakość plus cena dały Spółce pozytywny wynik i pozwoliły na powiększenie udziału w przewozach transgranicznych chemii i paliw.

– Współpraca z tak dużym, międzynarodowym koncernem jest dla nas potwierdzeniem jakości realizowanych przewozów, wyrazem zaufania na które pracujemy od lat. To nie jest nasz pierwszy wspólny projekt, ale pierwszy na wyłączność na rynku polskim. Jak dodamy do tego obsługę kilku istotnych dla spółki kontraktów w Niemczech mamy solidny fundament do dalszego rozwoju Firmy. Nie zamierzamy oddawać pola konkurentom. Po pandemicznym, trudnym roku to bardzo ważne dla nas rozstrzygnięcie, gwarantujące realne korzyści biznesowe i poprawę wyniku – powiedział Grzegorz Bogacki, prezes CTL Logistics.

Prezes Bogacki podziękował i pogratulował całej ekipy, która ciężką codzienną pracą operacyjną udowodniła tak wymagającemu klientowi nasze kompetencje.

– To także podziękowania dla Krzysztofa Pietrzyka, który w ramach przeprowadzonej kilka miesięcy temu unii personalnej zarządza nie tylko naszą niemiecką Spółką ale także pełni funkcję Członka Zarządu ds. Handlu i Rozwoju w CTL Logistics –  Jego kompletny ogląd obu rynków, potencjału obu Spółek pozwolił na zdobycie tego miliona ton rocznie – dodaje Bogacki.

Jak zaznaczył Krzysztof Pietrzyk, członek zarządu CTL Logistics, prezes CTL Logistics Gmbh, wygrany przetarg paliwowo-chemiczny nie jest pierwszym tak prestiżowym projektem dla tego segmentu który realizujemy.

– Mamy niezaprzeczalne, długoletnie doświadczenie w przewozie chemii i paliw zarówno w Polsce jak i Niemczech. Klienci doceniają nasz wysoki poziom profesjonalizmu, elastyczność oraz wspomniane doświadczenie dlatego obecnie współpracujemy z kilkoma podmiotami tego segmentu. Natomiast pozytywnym dla nas wynikiem przetargu udowodniliśmy, że potrafimy w ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyć bardzo konkurencyjną ofertę logistyczną dla bardzo wymagającego klienta. Realizacja przez kolejne 3 lata przewozów na milion ton rocznie plasuje nas w czołówce europejskich dostawców usług logistycznych dla branży paliwowo-chemicznej – dodaje Pietrzyk.

W ocenie prezesa CTL Logistics Gmb ostatnie lata nauczyły Grupę jak szybko reagować na zmienne warunki graniczne przewozów z Niemiec do Czech, Polski czy Francji oraz jak sprawnie wdrażać alternatywne scenariusze w sytuacjach nadzwyczajnych jak pandemia czy szkody w infrastrukturze kolejowej z powodu nawałnic.

– Znajomość niemieckiego i polskiego rynku i zdobyte doświadczenie pomaga nam w wyborze priorytetów we współpracy z klientem. Nad każdym zleceniem pracujemy od początku do końca, co wpływa na nasze dobre wyniki, także wyniki przetargowe gdzie to indywidualne podejście, dedykowany sprzęt, ludzie odgrywa bardzo ważną rolę. Im większa niezawodność, tym jest lepiej. Szczególnie podziękowania dla zespołu w Polsce i Niemczech za zaangażowanie. Dziękuję też naszemu klientowi za zaufanie i ogromnie się cieszę z wyników przetargu. Traktuję to jako kolejne potwierdzenie dobrej współpracy w przeszłości. Daje nam to perspektywę umocnienia pozycji i pracy nad rozwojem w kolejnych latach – podsumowuje Pietrzyk.