Graficzna rezerwacja miejsc w pociągach PKP Intercity dostępna na stronie KOLEO

Graficzna rezerwacja miejsc w pociągach PKP Intercity dostępna na stronie KOLEO

Rano informowaliśmy, że PKP Intercity wprowadziło możliwość wyboru miejsc za pomocą schematu graficznego we wszystkich swoich pociągach. Po południu KOLEO potwierdziło, że ta sama funkcja jest już dostępna dla użytkowników ich platformy.

Początkowo planowano, że zakup biletów z opcją graficznej rezerwacji miejsc na platformie KOLEO uda się wprowadzić w wakacje 2023 roku. Później otrzymywaliśmy zapewnienia, że będzie to możliwe do końca tego roku. Tak też się stało, a ostatniego dnia jesieni KOLEO dotrzymało obietnicy.

Początki najtrudniejsze

Warto zaznaczyć, że możliwość graficznego wyboru miejsca jest dostępna tylko na stronie koleo.pl. Na podobną funkcję w aplikacji mobilnej pasażerowie będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Kolejną istotną sprawą jest fakt, że obecnie na stronie możemy wybierać miejsca tylko w połączeniach realizowanych przez EZT/SZT. KOLEO już nam potwierdziło, że w najbliższych tygodniach będzie możliwość podobnego wyboru także w składach wagonowych.

Opłacało się poczekać

Nie będziemy się rozpisywać nad interfejsem etapów zakupu biletów na stronie koleo.pl, bo jest on po prostu czytelny i bardzo intuicyjny. Warto dokładnie przyjrzeć się nowej funkcji. KOLEO „odrobiło” lekcję i zaprezentowało zespoły trakcyjne w sposób graficzny. Dzięki temu pasażer, kupując bilet na dane miejsce, wie czy będzie siedział przy oknie czy w końcówce okna. Kolejną bardzo ciekawą opcją jest informacja, ile jest wolnych miejsc w danym wagonie.

Imponująca sprzedaż

Współpraca przewoźnika i KOLEO przy zakupie biletów ruszyła pod koniec października 2022 roku. W mniej niż miesiąc podróżni kupili w aplikacjach mobilnych KOLEO oraz na stronie koleo.pl ponad 150 tysięcy biletów na połączenia PKP Intercity. W nieco ponad cztery miesiące zostało sprzedanych ponad milion biletów. W ciągu roku pasażerowie PKP Intercity za pośrednictwem KOLEO zakupili 5 milionów biletów. Kilka dni temu Tomasz Gontarz poinformował, że przekroczona została bariera 6 milionów.