Goście z Brandenburgii odwiedzili PUT Wągrowiec

Goście z Brandenburgii odwiedzili PUT Wągrowiec

W Punkcie Utrzymania Taboru w Wągrowcu Koleje Wielkopolskie gościły Ministra Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii, Pana Rainera Genilke wraz z towarzyszącą mu delegacją.

Goście przyjechali do Wągrowca pociągiem kursującym regularnie, dzięki czemu już podczas przejazdu przekonali się, że Koleje Wielkopolskie zapewniają komfort i wysoki standard podróży.

Po przybyciu do Wągrowca przewoźnik omówił najważniejsze fakty z historii spółki oraz plany na przyszłość. Prezentacji dokonali Prezes Marek Nitkowski oraz Dyrektor Pionu Technicznego, Sławomir Wiśniewski. O inwestycji w Wągrowcu opowiadał również Włodzimierz Finke, Zastępca Dyrektora Departamentu Transportu.

Słuchacze byli żywo zainteresowani zarówno historią spółki, jej osiągnięciami, jak i możliwościami, jakie daje PUT Wągrowiec. Nie obyło się bez porównań do kolei niemieckich. Goście byli pod wielkim wrażeniem organizacji pracy w spółce, zdolności do przyciągania młodej kadry, zrealizowanych przez spółkę inwestycji oraz wyników liczby przewożonych podróżnych.

Będąc na miejscu, uczestnicy mieli również okazję bezpośredniego zapoznania się z działaniem myjni automatycznej pojazdów szynowych, halą przeglądów oraz postojową, a także punktem tankowania pojazdów.

Podczas zwiedzania również pojawiało się wiele ciekawych i nietuzinkowych pytań z zakresu zastosowanych rozwiązań technicznych. Nie mogło zabraknąć również wypróbowania symulatora jazdy, na którym szkolą się przyszli i obecni maszyniści Kolei Wielkopolskich.