Funkcjonariusze SOK ze Skierniewicach uratowali życie młodego mężczyzny

Funkcjonariusze SOK ze Skierniewicach uratowali życie młodego mężczyzny

Funkcjonariusze SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Skierniewicach, podczas patrolu zauważyli osobę znajdującą się na nasypie kolejowym. Na widok mundurowych mężczyzna podjął próbę ucieczki w kierunku toru, po którym poruszał się pociąg.  Po krótkim pościgu 17-latek został  ujęty przez funkcjonariuszy SOK, którzy udaremnili mu wtargnięcie na tory pod nadjeżdżający pociąg. 

W czwartek, 27 grudnia 2021 r.  funkcjonariusze SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Skierniewicach, podczas patrolu szlaku Skierniewice – Lipce Reymontowskie, zauważyli mężczyznę znajdującego się na nasypie kolejowym. Widząc mundurowych mężczyzna podjął próbę ucieczki w kierunku toru, po którym z dużą prędkością poruszał się pociąg   w kierunku Warszawy.

Maszynista pociągu widząc osobę próbującą wtargnąć pod pociąg, używał sygnałów dźwiękowych. Mężczyzna nie zważając na dawane sygnały i zagrożenie własnego zdrowia i życia nie zatrzymywał się.  Po krótkim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy SOK , którzy udaremnili mu wejście na torowisko i odprowadzili w bezpieczne miejsce. W trakcie dalszych czynności okazało się, że  od ujętego 17-latka wyczuwalna jest woń alkoholu, a ponadto  ma problemy z zachowaniem równowagi oraz trudności z komunikowaniem się. 

W trakcie legitymowania okazało się, ze nastolatek przebywa na przepustce z ośrodka szkolono-wychowawczego w Warszawie. Na miejsce został wezwany patrol z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, któremu przekazano młodego mężczyznę.