Funkcjonariusze SOK zapobiegli tragedii

Funkcjonariusze SOK zapobiegli tragedii

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Gliwic niemal w ostatniej chwili uratowali życie 31-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowi zapobiegli tragedii.

W środę, 14 grudnia 2022 r. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał informację telefoniczną, że na szlaku Gliwice – Zabrze, przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Oderbruecke – Gliwice Port, na torze usiadła osoba postronna, której zachowanie wskazuje na próbę popełnienia samobójstwa. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach.

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi natychmiast podjęli interwencją wobec mężczyzny przebywającego w torach czynnych. Niedoszłym samobójcą okazał się 31-letni mieszkaniec Gliwic. Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom SOK, że z powodu problemów osobistych chciał odebrać sobie życie rzucając się pod nadjeżdżający pociąg.

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu IV Policji w Gliwicach, a następnie przewieziony do Samodzielnego Publicznego Szpitala Psychiatrycznego w Toszku na obserwację.