Funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja kilka minut po przestępstwie

Funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja kilka minut po przestępstwie

Działania funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie pozwoliły na ujęcie 47-latka z Ukrainy, który stał za kradzieżą telefonu. Sprawca siłą wyrwał podróżnemu komórkę z ręki, a następnie uciekł.

W ostatni dzień września funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie byli światkami kradzieży telefonu. Sprawca na holu dworca w Białogardzie wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego, podszedł do niego, doszło do ostrej kłótni, po której uciekł z wyrwanym telefonem.

Funkcjonariusze z GOI natychmiast przystąpili do działania. Zaledwie kilka minut po przestępstwie funkcjonariusze ujęli podejrzanego o kradzież obywatela Ukrainy. Mundurowi odzyskali również skradzioną komórkę. Właściciel wycenił telefon na kwotę około 700 złotych.

Jeszcze tego samego dnia po wykonaniu niezbędnych czynności pokrzywdzony w tej sprawie odebrał z rąk funkcjonariuszy swoją własność. 47-latek został przekazany policjantom Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 8 lat pozbawienia wolności.