Funkcjonariusze SOK ujęli złodziei kół samochodowych

Funkcjonariusze SOK ujęli złodziei kół samochodowych

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli pięć osób, które kradły koła z samochodów osobowych . Sprawcami okazali się być mieszkańcy Gdańska w wieku 16, 21, 28 i 29 lat oraz 22-letni mieszkaniec gminy Kolbudy.

Interwencja i szybkie ujęcie złodziei na gorącym uczynku było możliwe dzięki spostrzegawczości strażników SOK. To oni zauważyli w krzakach stojące dwa pojazdy i podejrzanie zachowujące się osoby. W wyniku podjętych działań mundurowi ustali, że oba pojazdy są własnością wypożyczalni samochodów. Sprawcy specjalnie przyjechali na teren kolejowy, aby móc spokojnie wykręcić koła. Powiadomiono patrol Policji.

Mundurowi zabezpieczyli 4 odkręcone koła na aluminiowych felgach, jak również klucze samochodowe, podnośnik oraz bloczek betonowym, którym złodziej podkładali pod samochód po demontażu kół. Ponadto przy jednym z mężczyzn znaleziono znaczną ilość gotówki, około 5 tys. zł oraz kilkadziesiąt zdjęć z dokumentami tożsamości różnych osób, które prawdopodobnie służyły celów przestępczych.

Dalsze czynności prowadzi Komisariat I Policji w Gdańsku. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienie młodym osobom zarzutów kradzieży kół, których dokonywali wspólnie i w porozumieniu. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.