Funkcjonariusze SOK ujęli złodziei koksu

Funkcjonariusze SOK ujęli złodziei koksu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców, którzy kradli koks. 28, 31 i 41-letni złodzieje zdążyli zapakować do worków blisko ćwierć tony koksu.  Mieszkańcy Bytomia nie unikną kary i staną przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 styczania przed godziną 11:00 w dzień na szlaku kolejowym Bytom – Chorzów Stary. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach w trakcie prowadzonej obserwacji obszaru kolejowego ujęli na gorącym uczynku trzech  mężczyzn, którzy kradli koks z torów kolejowych.

28, 31 i 41-latkowie wynosili worki z koksem do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego marki Mitsubishi Outlander, który miał służyć do wywiezienia cennego towaru. Mundurowi odzyskali łącznie 5 worków o masie ponad 200 kg. W dalszym toku czynności ustalono, że odzyskany koks pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji Zdzieszowice Zakład Koksowe – Dąbrowa Górnicza Towarowa

O wszystkim powiadomiono Komisariat III Policji w Bytomiu. Dalsze czynności prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Bytomiu. Ujęci mieszkańcy Bytomia odpowiedzą teraz za kradzież koksu przed Sądem Rejonowym w Bytomiu.