Funkcjonariusze SOK odzyskali skradziony motorower

Funkcjonariusze SOK odzyskali skradziony motorower

Funkcjonariusze z Posterunku SOK w Rybniku podczas patrolu stacji Wodzisław Śląski zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli motorower z parkingu przy dworcu kolejowym. Pojazd wrócił do właściciela, a sprawcy kradzieży zostali przekazani funkcjonariuszom Policji.

W niedzielę, 3 października 2021 r. patrolując teren dworca w Wodzisławiu Śląskim funkcjonariusze SOK z Posterunku SOK w Rybniku zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przenosili motorower. Podczas interwencji okazało się, że pojazd posiada zablokowane zabezpieczenia, a ujęte przez funkcjonariuszy SOK osoby nie posiadają kluczyków oraz dokumentów pojazdu. Mężczyźni  zgodnie twierdzili, że motorower należy do ich kolegi jednak funkcjonariusze SOK nie dali wiary tym wyjaśnieniom i wezwali na miejsce zdarzenia patrol z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Podczas dalszych czynności potwierdzono, że motorower został skradziony z parkingu znajdującego się obok dworca kolejowego. Sprawcy kradzieży zostali przekazani funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie, a motorower został zwrócony prawowitemu właścicielowi.