Funkcjonariusze SOK oddali krew w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem – Oddaj Krew”

Funkcjonariusze SOK oddali krew w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem – Oddaj Krew”

W dniu 4 grudnia 2022 roku w Opolu odbyła się XI edycja akcji poboru krwi pod hasłem „Zostań Świętym Mikołajem – Oddaj Krew”. W akcję włączyli się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy pomaganie mają we krwi, dlatego też po raz kolejny honorowo oddali krew. Pozornie drobny gest może uratować życie ludzkie, dlatego też na opolskim rynku udało się łącznie zebrać ponad 22 litry tego bezcennego daru.

Oddawanie krwi dla funkcjonariuszy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Opola stało się już tradycją. Akcję krwiodawstwa cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też chętnych do dzielenia się z potrzebującymi cząstką siebie, nie brakowało. Honorowa zbiórka krwi zorganizowana została przez Klub HDK PCK „Nasza Opolska krew” działający przy Placówce Straży Granicznej w Opolu.

Na terenie opolskiego rynku w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Opola uczestniczyli w zbiórce krwi.

Do akcji zaangażowali się również funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Brygady WOT w Brzegu. Ogółem krew oddało 50 osób i zebrano jej ponad 22 litry. Większość dawców, którzy podzielili się życiodajnym płynem, robi to regularnie. Nie zabrakło też osób, które zdecydowały się zarejestrować jako potencjalni dawcy. To już kolejna tego typu inicjatywa ze strony funkcjonariuszy SOK, SG i żołnierzy WOT, jak zapewniają – nie ostatnia.