Funkcjonariusze SOK i Policji ujęli poszukiwanego mężczyznę

Funkcjonariusze SOK i Policji ujęli poszukiwanego mężczyznę

To kolejny raz, kiedy dzięki skutecznym działaniom gdańskich funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Policji osoba ukrywająca się przed wymiarem sprawiedliwości, nie uniknie prawnych konsekwencji swoich czynów. Wczoraj mundurowi ujęli 51-letniego mężczyznę, poszukiwanego celem odbycia kary pozbawienia wolności w jednostce penitencjarnej.

Mundurowi podczas wspólnego podczas patrolu stacji Gdańsk Główny podjęli interwencję wobec mężczyzny, który awanturował się na terenie kolejowym w rejonie restauracji KFC. Sprawca wykroczenia nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów stwierdzających jego tożsamość, został więc doprowadzony do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku.

W wyniku sprawdzania jego danych osobowych w policyjnej bazie KSIP wyszło na jaw, że 51-letni mieszkaniec powiatu Iławskiego poszukiwany jest przez Policję, celem odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, jaki wydał Sąd Rejonowy w Białogardzie. Dalsze czynności prowadzi Komisariat II Policji w Gdańsku.