Funkcjonariusz SOK po służbie ujął pijanego kierowcę

Funkcjonariusz SOK po służbie ujął pijanego kierowcę

Na terenie powiatu olkuskiego funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, będący poza służbą ujął nietrzeźwego kierującego samochodem. Mężczyzna swoim zachowaniem na drodze stworzył ogromne zagrożenie. Podczas badania stanu trzeźwości przez policjantów młody mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusz z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Bukownie wracał samochodem do domu po zakończonej służbie. W miejscowości Wolbrom zauważył w rowie samochód osobowy marki Seat Toledo. Funkcjonariusz zatrzymał się i podbiegł do pojazdu, w którym znajdowały się dwie osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy poinformował go, że jest funkcjonariuszem SOK i zostaje ujęty. Na wiadomość, że została wezwana Policja, pijany mężczyzna próbował zbiec z miejsca zdarzenia, ale skutecznie uniemożliwił mu to strażnik SOK.

Chwilę później na miejscu zjawił się policyjny patrol z Komisariatu w Wolbromiu. Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę Seata. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 25-latek jest poszukiwany przez Policję oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.