Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną dla ofiar wojny na Ukrainie

Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną dla ofiar wojny na Ukrainie

Na skutek rosyjskiej agresji na Ukrainę tysiące uchodźców każdego dnia dociera do Polski. Ci, którzy pozostali w swoim kraju, z męstwem i poświęceniem bronią ojczyznę przed agresorem. Z pomocą tym osobom ruszyła Fundacja Grupy PKP, która uruchomiła zbiórkę charytatywną na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny rozgrywającej się tuż za naszą wschodnią granicą.

Jedni biorą tylko to, co są w stanie ze sobą zabrać, najważniejsze, by uciec jak najdalej od spadających bomb i strzałów. Są to najczęściej osoby starsze, a także kobiety z dziećmi. Zostawiając dorobek życia ze strachem i niepewnością wyruszają w trwającą nawet kilkadziesiąt godzin drogę do Polski, licząc, że znajdą pomoc i ochronę przed katastrofą, jaka ma miejsce w ich kraju. Tu czekają na nich ludzie o wielkich sercach, gotowi do tego, by choć trochę ulżyć im w cierpieniach. Inni natomiast postanowili pozostać na swojej rodzinnej ziemi, by z determinacją, wytrwałością i nieustępliwością chronić to, co wiąże się z ich historią, kulturą i tradycją.  

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, podkreśla, że podobnie jak wiele innych instytucji i organizacji, Fundacja nie mogła pozostać obojętna na cierpienie oraz krzywdę niewinnych ludzi.

– Sfera charytatywna i dobroczynna to jeden z głównych obszarów naszej działalności. Pomagamy tam, gdzie człowiek jest w potrzebie. Wojna to największe nieszczęście. W jej wyniku tysiące ludzi traci to, na co pracowali przez całe życie. Dlatego gdy tylko mamy możliwość, niesiemy pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy. Wśród osób przybywających do Polski, jak również tych, które znajdują się po drugiej stronie granicy, jest wiele dzieci, a to właśnie one najbardziej odczuwają skutki walk zbrojnych. Wierzę, że rozpoczęta przez nas zbiórka będzie cennym wsparciem dla ofiar toczącej się wojny – dodaje Katarzyna Kucharek.  

Osoby chcące przyłączyć się do zbiórki prosimy o wpłaty na numer konta: 92 1320 0019 1649 3010 2000 0005. W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na cele statutowe – pomoc dla Ukrainy.

Weź udział w licytacjach i pomóż Ukrainie!

Zbiórka charytatywna to niejedyna możliwość, jaką przygotowała Fundacja Grupy PKP, by włączyć się w akcję pomocy. Zachęcamy także do odwiedzenia naszego profilu w serwisie „Allegro Charytatywni”. Dzięki temu każdy z nas może zostać dobroczyńcą poprzez udział w licytacjach, wystawiając przedmioty, a także je kupując. Jak to zrobić?

  • Wejdź na stronę allegro.pl/charytatywni/fundacja-grupy-pkp
  • Wybierz cel charytatywny „Solidarni z Ukrainą”
  • Kliknij „wystaw przedmiot”
  • Środki z wylicytowanego przedmiotu zostaną także przekazane na pomoc poszkodowanym w wyniku rosyjskiej inwazji.

Fundacja apeluje, by nie pozostać obojętnym na to, co dzieje się na Ukrainie, na dramat tysięcy osób doświadczających okropieństw wojny. Włączmy się w uruchomioną przez Fundację Grupy PKP zbiórkę charytatywną oraz licytacje w serwisie „Allegro Charytatywni” i razem pomóżmy im przetrwać ten trudny czas. Tylko ze wsparciem wspaniałych ludzi o otwartych sercach nasi sąsiedzi z Ukrainy będą mieć na to szansę. Dlatego prosimy wszystkich, którzy mogą, o to, by po raz kolejny pokazali, jaka moc płynie z ludzkiej solidarności.

Regulamin zbiórek na konto Fundacji Grupy PKP znajduje się na stronie www.fundacjapkp.pl, w zakładce „Pliki do pobrania”.