Fundacja Grupy PKP i Spravia wsparły mieszkańców Żytomierza

Fundacja Grupy PKP i Spravia wsparły mieszkańców Żytomierza

Niesienie pomocy nie ma granic. Dzięki darowiźnie celowej przekazanej przez firmę Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości) zakupiono artykuły spożywcze i środki higieniczne, które zostały przetransportowane do ogarniętego wojną na Ukrainie Żytomierza. Ten szczególnie trudny czas pokazuje, że wspólne działania dają wspaniałe efekty.

Już ponad miesiąc trwa dramat milionów mieszkańców Ukrainy, która w bezwzględny sposób została zaatakowana przez rosyjskie wojska. Jak w przypadku każdej wojny największa tragedia dotyka bezbronną ludność cywilną. Część ludzi ucieka przed bombami szukając schronienia w innych państwach, inni pozostają na swojej ojczystej ziemi. Wszystkie te osoby mogą liczyć na gościnność i otwartość serca m.in. wielu polskich firm oraz instytucji.

Wśród tych organizacji są również Fundacja Grupy PKP, a także Spravia. To dzięki ich współpracy możliwy okazał się zakup artykułów spożywczych i higienicznych dla dotkniętych koszmarem wojny mieszkańców Żytomierza. Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, przyznaje, że inicjatywa ta pokazuje, jak niewiele trzeba, by okazać wsparcie tym, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji.

– Od samego początku wojny na Ukrainie Fundacja Grupy PKP wraz ze spółkami kolejowymi oraz szeregiem firm reprezentujących różne branże podejmuje działania, których celem jest pomoc bezbronnym ludziom za naszą wschodnią granicą. To właśnie na nich z dnia na dzień spadła tragedia wojny. Widok osób, które straciły dorobek życia, rodzin skrywających się w zbombardowanych ruinach i poszukujących resztek pożywienia nie pozwala pozostać obojętnym na ich los. Dlatego na ręce Pana Damiana Kapitana, prezesa zarządu Spravia sp. z o.o., składam podziękowania za dołączenie do grona firm wspierających nasze działania pomocowe. To dzięki przekazanej darowiźnie mogliśmy zakupić tak bardzo potrzebne artykuły spożywcze i środki higieniczne – podkreśla Katarzyna Kucharek.     

 

Koordynowany przez Fundację Grupy PKP oraz Fundację Polska360 transport z pomocą rzeczową dotarł bezpiecznie do Żytomierza. Dary, za pośrednictwem Rady Miasta, przekazano potrzebującym mieszkańcom, uchodźcom przebywającym w mieście oraz członkom obrony terytorialnej.

– Nasi sąsiedzi z Ukrainy potrzebują wsparcia jak nigdy wcześniej. Wszystkich nas do głębi poruszyła tragedia, której doświadczają. Stąd jako firma, ale również nasi pracownicy, angażujemy się w różne inicjatywy pomocowe skierowane do uchodźców wojennych w Polsce. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest wsparcie osób, które pozostały na miejscu. Dlatego dowiedziawszy się, że mieszkańcy Żytomierza  potrzebują żywności, leków i środków higienicznych, bez wahania przyłączyliśmy się do akcji Fundacji Grupy PKP. Cieszy nas, że Fundacji tak szybko i sprawnie udało się przetransportować potrzebne środki. Dziś każdy gest solidarności i wsparcia jest bardzo potrzebny – zaznacza Damian Kapitan, prezes zarządu Spravii.