FRACHTbahn wydzierżawił dwie lokomotywy EuroDual od European Loc Pool

FRACHTbahn wydzierżawił dwie lokomotywy EuroDual od European Loc Pool

European Loc Pool podpisał długoterminową umowę leasingu z serwisem dwóch lokomotywy EuroDual z austriackim przewoźnikiem FRACHTbahn Traktion. Ten krok podkreśla zaangażowanie FRACHTbahn i ELP w innowacyjne, zrównoważone i efektywne rozwiązania w europejskim transporcie kolejowym towarów.

 

Jak podkreśla podkreśla Volker Kohl, Dyrektor Zarządzający FRACHTbahn Traktion GmbH lokomotywy EuroDual stanowią kluczowy element w dalszym rozwoju firmy.

Daje nam dostęp do segmentów transportu ciężkiego oraz trudnych warunków topograficznych, z którymi wcześniej mieliśmy problemy. Szczególnie godna uwagi jest efektywność EuroDual w zakresie pierwszej/ostatniej mili oraz jego zdolność do korzystania z alternatywnych tras przy użyciu napędu dieslowskiego – to bezcenna elastyczność, zwłaszcza w przypadku prac budowlanych w sektorze infrastruktury – dodał Kohl.

Dyrektor zarządzający przewoźnika wyjaśnił, że wybór EuroDual opierał się na wszechstronności lokomotywy i możliwości otwarcia nowych segmentów transportu.

Planujemy wykorzystać EuroDual na głównych trasach biegnących od wschodnich granic Austrii do Niemiec, Szwajcarii i Francji, a także na korytarzu transalpejskim do Słowenii i Włoch. Te trasy mają dla nas strategiczne znaczenie, a EuroDual widzimy jako kluczowy element ich rozwoju. Będziemy również rozwijać kolejne osie pomocnicze we współpracy z naszymi klientami – podkreślił Volker Kohl.

Przekazanie dwóch lokomotyw EuroDual dla austriackiego przewoźnika FRACHTbahn planowane jest na koniec 2024 roku.

Lokomotywy EuroDual eksploatowane są w Niemczech, Austrii, Francji i Skandynawii, a niedawno pojazd uzyskał homologację w Serbii. W pierwszym kwartale 2024 roku podobne zgody mają zostać wydane na Słowenię i Chorwację. Pojazd w trybie spalinowym osiąga moc do 2,8 MW w trybie dieslowym oraz 6,2 MW w trybie elektrycznym.