Dorohusk: udaremniono próbę przemytu 170 paszportów

Dorohusk: udaremniono próbę przemytu 170 paszportów

35-letnia Ukrainka, która podróżowała pociągiem międzynarodowym relacji Jagodin – Chełm, została zatrzymana na kolejowym przejściu granicznym w stacji Dorohusk z powodu bezprawnego posiadania 170 paszportów, które ukryła w podręcznym bagażu. Sprawę wyjaśnia Straż Graniczna.

W trakcie prowadzonych działań ,,Granica’’ na terenie stacji kolejowej w Dorohusku funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wspólnie z  funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku udaremnili próbę przemytu do Polski dokumentów obywateli Ukraińskich.

Do zdarzenia doszło podczas odprawy granicznej w pociągu międzynarodowym relacji Jagodin – Chełm. Obywatelka Ukrainy została poddana szczegółowej kontroli. W podręcznym bagażu 35-letniej kobiety znaleziono 170 paszportów należących do obywateli Ukrainy o innych danych personalnych niż osoba odprawiana. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego posiada przy sobie dokumenty, których właściciele nie przekraczają granicy.

Obywatelce Ukrainy grozi zarzut popełnienia przestępstwa związanego z przemytem dokumentów nie będących jej własnością. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Dorohusku.