Dodatkowe połączenia Polregio do Walił na festiwa

Dodatkowe połączenia Polregio do Walił na festiwa

XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu „Siabrouskaja Biasieda” odbędzie się już w sobotę, 29 lipca nad zalewem w Zarzeczanach. Z tej okazji Polregio przygotowało dodatkowe połączenia z Białegostoku do Walił dla uczestników imprezy.

Podobnie jak w latach poprzednich, Polregio także w tym roku ułatwi dojazd dla uczestników imprezy „Siabrouskaja Biasieda” organizowanej przez Urząd Gminy w Gródku. Oprócz dwóch stałych pociągów odjeżdżających z Białegostoku w weekendy o godz. 9:02 i 15:22, Polregio uruchomi w tym dniu dodatkowy pociąg „BIESIADA”, który odjedzie z dworca kolejowego w Białymstoku o godzinie 18:20. Natomiast powrót dla uczestników imprezy ze stacji Waliły przewidziano na godz. 0:40 następnego dnia. Po zakończonym festiwalu będzie można wrócić w kierunku Białegostoku także pociągami stałymi, które odjadą z Walił o godzinie 10:21 i 16:24.

 Wójt Gminy Gródek zapewnia pasażerom dodatkowego pociągu „BIESIADA” bezpłatny dojazd ze stacji Waliły na miejsce festiwalu oraz późniejszy powrót na stację.

„Siabrouskaja Biasieda” to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych lokalnych imprez o zasięgu międzynarodowym, gdzie prezentowany jest dorobek kulturowy regionu i twórczość ludowa z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Impreza ma charakter koncertu połączonego ze wspólną zabawą i integracją.