Dni Otwarte Parowozowni Gniezno

Dni Otwarte Parowozowni Gniezno

Już w najbliższy weekend odbędą się dni otwarte Parowozowni Gniezno. Na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji. W sobotę, 1 lipca, na stoisku Urzędu Transportu Kolejowego spotkać będzie można nosorożca Rogatka z Kampanii Kolejowe ABC II.

1 i 2 lipca odbędą się Dni Otwarte Parowozowni Gniezno. To jeden z największych i najciekawszych tego typu obiektów w Europie. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym m.in. wystawę modeli kolejowych, wystawę taboru, symulator lokomotywy, przejazd zabytkowym „Dzikiem”, a także kolejkę parkową dla dzieci.

W sobotę 1 lipca będzie można odwiedzić stoisko Urzędu Transportu Kolejowego z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem Kampanii Kolejowe ABC II, która współfinansowana jest ze środków europejskich. W otoczeniu historycznych budynków dzieci będą mogły poznać zasady bezpieczeństwa, wziąć udział w quizie z nagrodami na temat bezpieczeństwa kolei czy zbadać swój refleks i sprawdzić czy mogą zostać maszynistą, zobaczyć z jakich przyrządów korzystają inspektorzy UTK w trakcie kontroli.

Parowozownia Gniezno to unikatowe miejsce, które jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Powstała w 1875 r. i posiada m.in. dwie hale wachlarzowe ze stanowiskami dla prawie 50 parowozów.


„Kampania Kolejowe ABC II” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu: 57 820 000,00 PLN