Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PLK

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe uczestniczą w IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Działania są m.in. na warszawskiej Pradze na dziedzińcu Spółki. Wydarzenie dedykowane jest najmłodszym beneficjentom funduszy UE. Przygotowano przedstawienie teatralne, animacje i gry. DOFE to okazja do przybliżenia efektów funduszy mieszkańcom. Przekazano informacje, jak dzięki środkom unijnym kolej zmienia się i poprawia warunki życia.

7 października na dziedzińcu siedziby PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Warszawie w ramach IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zorganizowano wydarzenie dla dzieci. Uczestnicy mogli obejrzeć spektakl teatralny o bezpiecznej i ekologicznej kolei pt. „W miejskiej dżungli”. Zapewniono animacje i gry związane m.in. z modernizacją linii średnicowej, którą rozpoczęła przebudowa stacji Warszawa Zachodnia.

Najmłodsi i ich opiekunowie dowiedzieli się o działaniach dla bezpieczeństwa. M.in. jak – przy udziale środków unijnych – w Sulejówku bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy bezpieczeństwo kolejowo drogowe i ułatwi komunikację mieszkańcom. Aktywnie prezentowane były działania dla bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych, związane z kampanią społeczną Bezpieczny Przejazd.

PKP Polskie Linii Kolejowe są jednym z największych beneficjentów środków z funduszy UE. Z udziałem funduszy UE realizowany jest Krajowy Program Kolejowy. Unijne wsparcie ma również kampania społeczna Bezpieczny Przejazd.

PLK również na Facebooku zapewniły działania w ramach DOFE.