Dachowanie osobówki po zderzeniu z pociągiem

Dachowanie osobówki po zderzeniu z pociągiem

Do niebezpiecznego wypadku doszło dziś przed godz. 11:00 na przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Hordzieżka a Wola Okrzejska. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem towarowym.

Autem podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

–  Wszystkie osoby podróżujące pojazdem odniosły obrażenia i przed przybyciem zastępów straży opuściły pojazd. Działania zastępów polegały na współdziałaniu z zespołami ratownictwa medycznego w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, poinformował „Kolejowy Portal, że komisja ustala okoliczności zdarzenia do którego doszło dzisiaj ok. godz. 10:30 w miejscowości Hordzieżka na linii Łuków – Dęblin.

– Pomimo znaku stop i poziomej linii zatrzymania kierowca wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Nikt nie zginą – zaznaczył Janduła.

Jak dodał nasz rozmówca, ruch pociągów został wstrzymany do czasu zakończenia czynności służb do godz. 13:30. Zdarzenie wpłynęło na zmianę kursowania jednego pociągu regionalnego z Łukowa do Dęblina

Jak już ustalili policjanci, kobieta kierująca oplem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Na miejscu zdarzenia interweniowały dwa zastępy z JRG Łuków, w tym Komendant Powiatowy PSP w Łukowie i dowódca JRG, zastęp z OSP KSRG Okrzeja, zastęp z OSP KSRG Krzywda, zastęp z OSP Adamów oraz zastęp z OSP Hordzieżka, 3x ZRM, LPR-„Ratownik 19”, policja oraz pracownicy kolei.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w Dąbrówce Wielkopolskiej (powiat świebodziński) doszło do tragicznego wypadku samochodu osobowego z szynobusem. Zginęły trzy osoby podróżujące autem zginęły.

Jak przypominają PKP Polskie Linie Kolejowe, przyczyną 99 proc. wypadków na przejazdach jest ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie pod opadające rogatki, omijanie zapór slalomem i nadmierna prędkość. Skutkiem zdarzeń są ludzkie tragedie, straty materialne, angażowanie służb ratowniczych, utrudnienia w podróży koleją.

W czerwcu 2022 roku doszło do 12 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. Dwie osoby zginęły i dwie zostały ciężko ranne. Od początku roku w 78 wypadach i kolizjach, 10 osób zostało ciężko rannych i aż 20 osób zginęło.