Dąbrowa Górnicza: kradł klocki hamulcowe z wagonów

Dąbrowa Górnicza: kradł klocki hamulcowe z wagonów

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 43-latka, który dwukrotnie kradł mienie kolejowe na terenie stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa. Mężczyzna najpierw upatrzył sobie klocki hamulcowe, a następnie kłonice kolejowe do wagonów. Złodziej odpowie teraz przed sądem, zaś skradzione mienie wróciło do PKP Cargo.

Odpowiednia reakcja i czujność funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Katowic przyczyniła się do ujęcia 43-latka, który w przeciągu niespełna pięciu dni dokonywał kradzieży metalowych elementów kolejowych. Mężczyzna został ujęty w rejonie torowiska na stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa.

Mundurowi odzyskali przywłaszczone mienie, najpierw 21 klocków hamulcowych z zabezpieczeniami, a później w pojeździe należącym do ujętego zabezpieczyli pięć kłonic bocznych z wagonów. Elementy kolejowe były już przygotowane do wywiezienia.

Odzyskane mienie zostało przekazane PKP Cargo w Dąbrowie Górniczej. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dąbrowie Górniczej Ząbkowice.