Czy na stacji Zgierz powstanie nowoczesny SDIP?

Czy na stacji Zgierz powstanie nowoczesny SDIP?

Od lipca 2021 r. mieszkańcy Zgierza mogą korzystają z przejścia podziemnego. Stacja zyskała nowy peron, a wcześniej istniejące poddano modernizacji. Niestety nadal nie ma nowoczesnego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej z wyświetlaczami. Czy to się zmieni?

Wartość inwestycji w Zgierzu obejmującej, oprócz podziemnego tunelu, również przebudowę peronów, modernizację układu torowego, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wynosiła ok. 85 mln zł. 

Jak poinformował Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, podczas modernizacji stacji Zgierz przygotowana została podstawowa infrastruktura m.in. przyłącza i kanały dla przewodów dla systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

– Warto podkreślić, że na zmodernizowanej stacji w Zgierzu funkcjonują już automatyczne komunikaty głosowe, będące elementem SDIP – zaznaczył Wilgusiak

Przedstawiciel zarządcy infrastruktury dodał w rozmowie z „Kolejowym Portalem”, że PLK są w trakcie przygotowywania dokumentacji dla rozbudowy systemu m.in. o wyświetlacze. Zadanie zostanie zrealizowane po zapewnieniu środków finansowych.