Czechy: parowozem do Berounki i zamku Křivoklát

Czechy: parowozem do Berounki i zamku Křivoklát

W pierwszą sobotę wakacji, 1 lipca, fani kolejnictwa będą mieli okazję wybrać się na wycieczkę historycznym pociągiem z Lužná u Rakovníka do Nižboru i z powrotem. Na czele składu, który będzie składał się z historycznych wagonów serii Bai, pojedzie parowóz 534.0323 Kremák.

Przejazd historycznym pociągiem można połączyć z wizytą w Muzeum ČD w Lužná u Rakovníka, które w sezonie letnim jest otwarte od 9:30 do 17:00. Parowóz odjedzie z Lužná u Rakovníka o 11:00 i pojedzie trasą przez Rakovník, Křivoklát i Zbečno do Nižboru, gdzie dotrze o 12:30. Na powrotną podróż do Lužná pociąg ruszy stamtąd o 14:45.

Oprócz jazdy parowozem, która jest już samą w sobie wielkim przeżyciem, podróżujący mogą zaplanować wizytę na zamku Křivoklát, obejrzenie zabytkowego gospodarstwa Hamousův statek w Zbečnie, kąpiel w rzece Berounka lub odwiedzenie znanej restauracji kolejowej w Nižborze, gdzie goście mogą posiedzieć nie tylko w przytulnym wnętrzu z drewnianymi ławkami pochodzącymi z wycofanych historycznych wagonów, ale także w saloniku starego wagonu, na brukowanych lub drewnianych platformach załadunkowych lub na peronie – zachęcają Koleje Czeskie.

Pociągi przejeżdżają między Rakovníkiem a Nižborem przez Obszar Chronionego Krajobrazu Křivoklátsko, przecinając go znakowanymi szlakami turystycznymi, a z każdej stacji i przystanku można udać się do interesujących miejsc wycieczkowych.

Przedsprzedaż biletów jest możliwa w kasach ČD lub na stronie internetowej ČD. W pociągu nie obowiązują żadne ulgi, nie można przewozić wózków dziecięcych ani rowerów.