Ciężki piątek dla pasażerów DB

Ciężki piątek dla pasażerów DB

Z powodu strajku ostrzegawczego związku kolejowego i transportowego EVG, usługi przewozowe Kolei Niemieckich Deutsche Bahn są obecnie wstrzymane.

Jak informuje spółka, ruch dalekobieżny został zawieszony i będzie stopniowo przywracany około godziny 13:00. Połączenia DB Regio i S-Bahn mają być jak najszybciej wznowione po zakończeniu strajku.

Przewoźnik przypomina, że nawet po zakończeniu strajku pasażerowie nadal muszą spodziewać się zakłóceń.

Z Warszawy tylko do Rzepina

PKP Intercity poinformowało, że dzisiaj wszystkie pociągi jadące do/z Berlina będą kończyły bieg w stacji Rzepin. Dalszą podróż do Berlina podróżni odbędą na pokładzie zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) z przesiadką na stacji Frankfurt (Oder). Pasażerowie z Rzepina do Frankfurtu pojadą ZKA uruchamianą przez PKP Intercity, a od Frankfurtu do Berlina – ZKA organizowaną przez koleje niemieckie. W drugą stronę – z Berlina do Polski,  komunikacja będzie przebiegała tak samo.

Ograniczenia między Czechami a Niemcami

Strajk ograniczy również kursowanie wszystkich pociągów międzynarodowych między Czechami a Niemcami, zarówno w transporcie dalekobieżnym, jak i regionalnym. Pociągi dalekobieżne pojadą do ostatniej stacji w Republice Czeskiej, pociągi regionalne będą dostarczane tylko na terytorium Czech.