CIECH Cargo wspiera szkolnictwo kolejowe

CIECH Cargo wspiera szkolnictwo kolejowe

Spółka CIECH Cargo nawiązała stałą współpracę z Technikum Kolejowym im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Największe w Polsce technikum kolejowe kształci uczniów w 18 klasach technicznych. Zawarta umowa jest jednym z kolejnych zadań, jakie stawia przez sobą spółka CIECH Cargo w zakresie realizacji polityki personalnej, zmierzającej z jednej strony do zaprezentowania atutów zawodu kolejarza, z drugiej strony pozyskania nowych talentów do pracy w spółce.

W ramach nawiązanej współpracy uczniowie będą mieli możliwość poznania tajników pracy na technicznych stanowiskach kolejowych na terenie naszych zakładów w Inowrocławiu i Janikowie. Przypominamy, że CIECH Cargo oprócz pociągów, prowadzonych nowoczesnymi lokomotywami elektrycznymi, posiada również bocznice w Inowrocławiu i Janikowie oraz warsztaty naprawy wagonów i lokomotyw w tych lokalizacjach. Spółka aktualnie poszukuje adeptów sztuki kolejowej.

Ze strony Technikum Kolejowego w Bydgoszczy umowę podpisała dyrektor Technikum Kolejowego im. Mikołaja Kopernika Mirosława Pawlak-Szablewska. CIECH Cargo reprezentowali natomiast prezes zarządu Andrzej Pawłowski, członek zarządu Maciej Kempski oraz członkinie zespołu HR Liliana Mila i Karolina Niewiadoma.