Chojnice: kradli przewody, straty oszacowano na 150 tys. zł

Chojnice: kradli przewody, straty oszacowano na 150 tys. zł

Policjanci z Chojnic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli przewody elektryczne z pociągu stojącego na bocznicy. Łączne straty oszacowane przez spółkę to 150 tysięcy złotych. Mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszej kradzieży doszło w czwartek, 31 wrześni. Chojniccy policjanci zostali powiadomieni, że z jednego z pociągów stojących na bocznicy kolejowej ktoś ukradł przewody elektryczne, powodując straty w wysokości 30 tysięcy złotych.

Do działania natychmiast przystąpili chojniccy kryminalni, którzy już następnego dnia zatrzymali złodziei na gorącym uczynku, tym razem szkody, które spowodowali 48-latek i 58- latek szacowane są na 120 tysięcy złotych. Mężczyźni, wycinając przewody, uszkodzili 8 silników, dwie skrzynie niskiego napięcia oraz pulpit sterowani maszynisty.

Mężczyźni zostali zatrzymani, po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz  zniszczeniem mienia teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.