Bombardier dostarczył Cargounit pierwszą z trzech lokomotyw Traxx

Bombardier dostarczył Cargounit pierwszą z trzech lokomotyw Traxx

Bombardier i Cargounit świętowali w Gdańsku przekazanie pierwszej z trzech lokomotyw Traxx MS.  Lokomotywa na będzie jeździła dla Lotos Kolej. Dostawę kolejnych dwóch lokomotyw wielosystemowych zaplanowano jeszcze w tym miesiącu.

– Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom sprawdzone lokomotywy Traxx, posiadające homologacją w kilku krajach i charakteryzujące się niskimi kosztami eksploatacji. Rozszerzanie floty o lokomotywy wielosystemowe stanowi kluczowy element strategii Cargounit , która ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu naszych klientów na nowoczesne lokomotywy przeznaczone do międzynarodowego transportu kolejowego w Europie Środkowej i Wschodniej”, powiedział Łukasz Boroń, prezes zarządu Cargounit .

Lokomotywy zostały dopuszczone do eksploatacji w siedmiu krajach (Polska, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry i Holandia).

– Wraz z Cargounit , największą polską spółką leasingową, zdobyliśmy kolejnego ważnego klienta na tym dynamicznie rozwijającym się rynku”, powiedział Peter Ammann, Szef jednostki Global Business Development Locomotives w Bombardier Transportation. Nasz biznes lokomotywowy w Polsce zawsze był dla nas bardzo ważny i jesteśmy dumni, że nadwozia lokomotyw Traxx produkowane są w zakładzie Bombardier Transportation we Wrocławiu – mieście, w którym swoją siedzibę ma też Cargounit .”

Do eksploatacji w Polsce i krajach ościennych trafiło już ponad 240 lokomotyw Traxx. W ciągu ostatnich 20 lat sprzedanych zostało ponad 2,300 lokomotyw Traxx, w tym ponad 600 lokomotyw wielosystemowych Traxx. Lokomotywy te są przeznaczone do ruchu w czterech głównych systemach zasilania sieci trakcyjnej w Europie, zapewniając również elastyczność i interoperacyjność niezbędne w zarządzaniu międzynarodowym transportem kolejowym w całej Europie.