Bombardier będzie utrzymywał flotę Arriva CrossCountry do 2023 roku

Bombardier będzie utrzymywał flotę Arriva CrossCountry do 2023 roku

Bombardier Transportation, podpisał trzyletnie przedłużenie umowy o świadczenie usług kolejowych z Arriva CrossCountry w Wielkiej Brytanii, z opcją dalszego przedłużenia do jednego roku. Wartość kontraktu to 273 mln euro.

Zgodnie z nową umową, która obowiązuje do 14 października 2023 r., Bombardier będzie kontynuował konserwację, remonty, obsługę i czyszczenie floty 34 Voyagerów klasy 220 i 24 Super Voyaers klasy 221, w zajezdni Central Rivers, a ciężka konserwacja podzespołów będzie miała miejsce w Bombardier Crewe.

– Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie dotyczące utrzymania floty Voyager i Super Voyager dla Arriva CrossCountry. To ważne przedłużenie kontraktu jest odzwierciedleniem naszych doskonałych relacji z Arrivą oraz ciężkiej pracy i profesjonalizmu naszego zespołu Central Rivers, który codziennie dostarcza usługi dla niezwykle ważnej brytyjskiej sieci CrossCountry – powiedział Matt Byrne, prezes firmy Bombardier Transportation w Wielkiej Brytanii

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuacji naszej współpracy z firmą Bombardier w celu utrzymania naszej floty Voyager i Super Voyager. Voyagers są kluczową częścią naszej floty, operując wzdłuż i wszerz Wielkiej Brytanii. Jako preferowany operator dalekobieżny, mamy do odegrania kluczową rolę w umacnianiu naszych połączeń między naszymi miastami i cieszymy się na bliską współpracę z Bombardier w zakresie dostaw do naszych klientów – dodał Tom Joyner, dyrektor zarządzający Arriva CrossCountry.