Bez porozumienia w WKD. Strajk trwa nadal

Bez porozumienia w WKD. Strajk trwa nadal

Bez porozumienia zakończyło się piątkowe spotkanie pomiędzy Zarządem spółki WKD a Związkiem Zawodowym Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Zarząd Warszawskiej Kolei Dojazdowej podczas spotkania zaproponował wdrożenie podwyżki w wysokości 500 zł brutto/os. w uposażeniu zasadniczym od 1 lutego 2024 r. Związkowcy podtrzymali swoje żądania wprowadzenia podwyżki w kwocie 800 zł brutto/os.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Zarząd i właściciel – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – nie tylko nie dbają o pracowników WKD, ale również nie przejmują się losem pasażerów. Dowodem jest decyzja Zarządu WKD o wyznaczeniu terminu kolejnego spotkania dopiero na 24 stycznia 2024 r. (godz. 12.00). Oznacza to kolejne dni utrudnień dla osób dojeżdżających do pracy, szkół czy urzędów oraz niepewności wśród pracowników Spółki – poinformowało Biuro Prasowe ZZM

W związku z brakiem porozumienia w dalszym ciągu prowadzony będzie strajk generalny, w ramach którego wszystkie pociągi planowane w rozkładzie jazdy pociągów, w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00 w dni robocze zostaną zatrzymane na najbliższej stacji/przystanku osobowym.

Dla pasażerów

W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów na linii WKD począwszy w godzinach 6:00-8:00 i 15:00-17:00:

  • Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD w ww. terminie będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.
    Pasażerowie WKD podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletu jednorazowego WKD zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.
  • Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD w ww. terminie będą honorowane w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.