Będzie więcej połączeń SKM z Legionowa do stolicy

Będzie więcej połączeń SKM z Legionowa do stolicy

Zwiększenie liczby połączeń na liniach S3 i S4 oraz S40 między Legionowem a Warszawą to główne przesłanie listu intencyjnego przez władze Stolicy oraz Legionowa.

Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Katarzyna Strzegowska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie odwiedziły Legionowo w celu podpisania listu intencyjnego z władzami miasta. Wypracowywane jest bowiem nowe porozumienie, którego ideą będzie zwiększenie liczby pociągów SKM obsługujących Legionowo na trasie z Warszawą. Zmiany mają nastąpić w drugiej połowie roku.

Zgodnie z nowymi ustaleniami, liczba pociągów linii S3, a także S4 ulegnie łącznie zwiększeniu o około 60%. W rozkładzie pojawi się łącznie zamiast 38 ok. 60 przejazdów z Legionowa do stolicy. Pociągi te będą jeździć na trasach przez Dworzec Gdański i Warszawę Wschodnią. Zwiększona zostanie częstotliwość połączeń w szczycie zarówno porannym, jak i popołudniowym. Zmiany te wymagać będą analizy ewentualnej korekty sieci linii lokalnych (autobusowych), aby usprawnić połączenie z przystankami kolejowymi.

Podczas spotkania poruszany został również temat rozbudowy linii kolejowej nr 9 i tym samym oddzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego. Samorządy warszawski i legionowski popierają te rozwiązania.

Kolejnym etapem zwiększenia liczby pociągów na trasie Legionowo – Warszawa, będzie zawarcie porozumienia określającego wysokość dotacji legionowskiego samorządu do zwiększonej pracy przewozowej. Nowe rozwiązania wpłyną na poprawę komfortu podróżowania oraz zapewnią więcej możliwości dojazdu pasażerom z Legionowa.