Będą nowe urządzenia srk na trasie z Inowrocławia do Torunia

Będą nowe urządzenia srk na trasie z Inowrocławia do Torunia

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na montaż między innymi nowych urządzeń systemu sterowania ruchem kolejowym na trasie z Inowrocławia do Torunia. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł netto zostanie zrealizowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO).

Zakres zadania realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. obejmuje m.in. montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz telekomunikacyjnych na stacji Toruń Główny oraz na posterunku odgałęźnym Nieszawka (linia kolejowa nr 353 Poznań Wschód – Skandawa). Wymienione zostaną także półsamoczynne blokady liniowe na trasie Inowrocław – Toruń Główny, na odcinkach Chorągiewka – Nieszawka i Nieszawka – Toruń Główny, czyli urządzenia umożliwiające zwiększenie przepustowości na linii oraz zapewniające bezpieczeństwo pociągom znajdującym się jednocześnie na tym samym szlaku. Realizacja zadania umożliwi bezpieczniejsze i sprawniejsze prowadzenie ruchu kolejowego na ważnej linii łączącej Wielkopolskę z woj. kujawsko – pomorskim i warmińsko – mazurskim.

PLK S.A. podpisały umowę na realizację prac z firmą DP System Sp. z o.o. Zakończenie zadania planowane jest w terminie 18 miesięcy od podpisania umowy.

Realizacja prac odbędzie się w ramach zadania pn. „Przeniesienie obsługi urządzeń srk podg. Nieszawka na st. Toruń Główny TrB w ramach projektu Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów – etap IV”.