„Babcia” będzie jedną z gwiazd Nocy Muzeów w Warszawie

„Babcia” będzie jedną z gwiazd Nocy Muzeów w Warszawie

W tym roku Noc Muzeów odbędzie się 18 maja. W ramach wydarzenia można odwiedzić nieodpłatnie wiele ciekawych instytucji, a także partnerów akcji #Koleją_do_Kultury. Między innymi w Warszawie na nocne zwiedzenie zaprasza Stacja Muzeum, która tego wieczoru będzie miejscem spotkań z przedstawicielami spółek kolejowych, w tym Kolei Mazowieckich.

Na zwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji. Goście będą mogli wziąć udział w sentymentalnej podróży do lat 20. i 30. XX wieku. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Nocy Muzeów będzie XX-lecie międzywojenne. Pomimo powrotu do tradycji oraz szacunku do historii, nie zabraknie nowych technologii. Dla osób biorących udział w Kolejowej Nocy Muzeów będą przygotowane odjazdowe fotobudki.

Na wydarzeniu będzie obecnych wielu wystawców. Jednym z nich będą Koleje Mazowieckie, które przygotowały oryginalną niespodziankę. Do Warszawy z Tłuszcza przyjedzie „Babcia” – najstarszy czynny ezt w parku taborowym KM. Pociąg będzie kursował na odcinku Warszawa Główna – Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie Stacji Muzeum.

Za nastawnikiem „Babci” czyli ezt serii EN57-038 usiądą: Jarosław Karaśkiewicz i Paweł Mielniczak, maszyniści KM, którzy są pasjonatami kolei, a także wielkimi fanami właśnie tego pojazdu. Paweł Mielniczak swoją wiedzą dzieli się między innymi na YouTube w materiale poświęconym tej wyjątkowej jednostce.