Autobusami ŁKA na trasie Będzelin – Koluszki – Regny

Autobusami ŁKA na trasie Będzelin – Koluszki – Regny

1 lutego 2024 r. ruszy czwarta linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA. Autobusy przewoźnika będą kursowały na odcinku Będzelin – Koluszki – Regny. Do końca czerwca 2024 roku przejazdy autobusami będą bezpłatne.

Przewoźnik zaplanował uruchomienie 14 par autobusów, które będą dowoziły mieszkańców Regien oraz Będzelina i okolic do stacji kolejowej Koluszki i z powrotem. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż. Wszystko to na jednym bilecie wg taryfy kolejowej.

Z 33% zniżki mogą skorzystać nauczyciele przy jednorazowych przejazdach KKA, którym taka ulga nie przysługuje u innych przewoźników autobusowych.

Dzięki połączeniom, które otwieramy realizując program Kolejowej Komunikacji Autobusowej, skorzystają przede wszystkim mieszkańcy miejscowości, przez które nie biegną tory kolejowe – mówił w Koluszkach Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego podczas prezentacji nowej linii.

 

Z nowych linii Kolejowej Komunikacji Autobusowej korzystają już mieszkańcy powiatów łaskiego, bełchatowskiego, tomaszowskiego i zgierskiego To dzięki trasom łączącym Łask i Zelów, Parzęczew i Ozorków oraz Rokiciny i Będków. Program zakłada utworzenie 7 linii w całym regionie, ale oferta będzie poszerzana. Już uruchomione połączenia szybko stały się popularne wśród mieszkańców.