Arriva pokazała zmodernizowane szynobusy do obsługi połączeń w Kraju Południowomorawskim [GALERIA]

Arriva pokazała zmodernizowane szynobusy do obsługi połączeń w Kraju Południowomorawskim [GALERIA]

W Břeclaviu Arriva Transport Česká Republika zaprezentowała zmodernizowane szynobusy, które od połowy grudnia będą obsługiwały połączenia w Kraju Południowomorawskim.

Zgodnie z umową z Krajem Południowomorawskim, od niedzieli 15 grudnia 2024 r. na liniach S8 Znojmo – Mikulov – Břeclav, S52 Zaječí – Kobylí (– Hodonín) i S91 Hodonín – Veselí nad Moravou – Velká nad Veličkou (Myjava) będzie kursować 13 zmodernizowanych, klimatyzowanych i niskopodłogowych pojazdów.

Pojazdy nie mają schodów przy drzwiach, więc wsiadanie i wysiadanie będzie łatwiejsze. Jednostki posiadają klimatyzowane wnętrze, łącze WiFi, gniazdka i porty USB do ładowania elektroniki czy przejrzysty system informacyjny.

Szynobusy będą kursować w rejonie, w którym jest dużo rowerzystów, dlatego podczas modernizacji zmodyfikowano układ siedzeń, aby zwiększyć przestrzeń do przewozu rowerów i wózków dziecięcych. W przedziale znajdzie się również automat do zakupu biletów IDS JMK oraz ogólnopolskich biletów OneTicket. W ramach modernizacji pojazdy Stadler GTW zostaną wyposażone w system ETCS.

Modernizację pociągów przeprowadziła ŠKODA PARS Šumperk. Modernizacje dwóch pierwszych pojazdów zostały zakończone w przewidywanym terminie, a kolejne będą kontynuowane w regularnych odstępach czasu.