Anna Załuska nową dyrektor komunikacji na region CEE w Alstom

Anna Załuska nową dyrektor komunikacji na region CEE w Alstom

Do Alstom dołączyła Anna Załuska i objęła stanowisko Dyrektora Komunikacji na region Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Będzie odpowiedzialna za zapewnienie spójnej komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz wspieranie działalności biznesowej w regionie obejmującym łącznie 20 rynków (w tym Polskę, Węgry, Rumunię, Ukrainę, Czechy, Grecję, kraje bałtyckie oraz kraje półwyspu bałkańskiego).

Anna Załuska ma blisko 20 lat doświadczenia w branży public relations; odpowiadała za kompleksowe prowadzenie komunikacji korporacyjnej (relacje z mediami, komunikacja wewnętrzna, kryzysowa, digital oraz z zakresu CSR). Przed dołączeniem do Alstom, przez osiem lat pełniła funkcję Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej na Polskę i region CEE w wiodącej na świecie firmie farmaceutycznej, Teva Pharmaceuticals (w Polsce znanej z takich marek, jak Flegamina, Sudocrem, Vibovit). Była odpowiedzialna nie tylko za komunikację, ale też za działania z zakresu zaangażowania pracowników oraz ESG – w tym akcję „Drzewa od Teva” i serwis dla pacjentów „Odcienie Zdrowia”.

Wcześniej pracowała w firmie CEDC, która jest wiodącym producentem i importerem napojów alkoholowych (Bols, Żubrówka, Soplica). Przez sześć lat pełniła tam funkcję Dyrektora ds. Komunikacji. Swoje doświadczenie zdobywała również w agencji PR, Rowland Communications (Grupa Publicis) w zespole komunikacji korporacyjnej i finansowej.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz podyplomowych studiów Public Relations Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk i Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.