Alpha Trains z długoterminową umową na leasing składów dla Trans Regio

Alpha Trains z długoterminową umową na leasing składów dla Trans Regio

Trans Regio Deutsche Regionalbahn GmbH, spółka zależna Grupy Transdev, oraz Alpha Trains podpisały długoterminową umowę leasingową na 23 elektryczne zespoły trakcyjne. Pojazdy są obecnie i będą nadal używane przez starego i nowego operatora Trans Regio,

W połowie 2021 r. spółka zależna Transdev wygrała ogólnoeuropejski przetarg na transporty. Nowa umowa transportowa rozpoczyna się w grudniu 2023 r. i obowiązuje do grudnia 2033 r. – z kilkoma opcjami przedłużenia do grudnia 2036 r., dla usług częściowych na odcinku Moguncja – Bingen – Koblenz również do czerwca 2037 r.

– Cieszymy się, że nasz wieloletni partner, Trans Regio, wciąż porusza się po tej wspaniałej trasie z naszymi niezawodnymi trakcyjnymi jednostkami, które przechodzą szeroko zakrojony program modernizacji i optymalizacji – mówi Thomas Schmidt, dyrektor zarządzający Alpha Trains Europa GmbH.

17 z 23 pojazdów to pojazdy typu Siemens Desiro ML. Od 2008 roku łączą one miasta Kolonię, Koblencję i Moguncję koleją MittelrheinBahn. Od grudnia 2020 roku do floty na odcinku między Moguncją a Bingen dodano sześć nowych pojazdów Siemens Mireo. Te dodatkowe sześć pojazdów umożliwia zwiększenie pojemności na najbardziej uczęszczanym odcinku MittelrheinBahn między Kolonią a Remagen poprzez konwersję z podwójnej na potrójną trakcję w godzinach szczytu.

Przebudowa i modernizacja wypróbowanych i przetestowanych pojazdów Desiro ML, wymaganych w nowym kontrakcie transportowym, zostanie przeprowadzona przez Siemens Mobility Werkstätten West w Wildenrath.

Nacisk kładziony jest na poprawę jakości i zwiększenie komfortu pasażerów.

– W wielu wspólnych projektach Siemens zawsze był kompetentnym i niezawodnym partnerem, który był w stanie zrealizować nasze wymagania i wymagania naszych klientów dotyczące jakości pojazdów – mówi Jörg Hagemeyer, dyrektor techniczny działu pociągów pasażerskich Alpha Trains.

– Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z naszym wieloletnim partnerem Alpha Trains – powiedział Adam Leitner, szef działu obsługi klienta w Niemczech w Siemens Mobility.

Zmodernizowane Desiro ML zapewnią pasażerom większy komfort. Zainstalowana będzie sieć Wi-Fi, dodatkowe gniazda i dynamiczna informacja pasażerska.

– Dzięki nowoczesnemu wnętrzu i odświeżeniu zewnętrznego lakieru pociągi wyglądają jak nowe wewnątrz i na zewnątrz – dodał Leitner.

Konserwacja pojazdów będzie nadal prowadzona w zajezdni Trans Regio Koblenz-Moselweiss w Koblencji.