Alpha Trains rozbudował Desiro ML dla niemieckiego przewoźnika ODEG

Alpha Trains rozbudował Desiro ML dla niemieckiego przewoźnika ODEG

Siemens Mobility rozbudował na zlecenie Alpha Trains zespoły trakcyjne wydzierżawione firmie ODEG – Ostdeutsche Eisenbahn GmbH z trzy- na czteroczłonowe.

Wraz z przebudową Siemens po raz pierwszy na poziomie europejskim przeszedł procedurę zatwierdzania rozszerzenia pojemności pociągów Alpha Trains typu Desiro ML. Zgodnie z wymogami czwartego pakietu kolejowego, rozbudowa z pojazdów musi zostać zatwierdzona przez ERA (Agencja Kolejowa Unii Europejskiej) przy udziale krajowych organów nadzoru.

– Jesteśmy dumni z bycia pionierem w rozwoju pociągów. Dzięki naszemu know-how i wieloletniemu doświadczeniu byliśmy w stanie zaoferować elastyczne i szybkie rozwiązanie, które sprawia, że ​​zarówno nasi klienci, jak i pasażerowie są bardziej zadowoleni. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolej będzie jeszcze bardziej atrakcyjna jako zrównoważony i przyszłościowy środek transportu – powiedział Shaun Mills, dyrektor generalny Alpha Trains Group.

– Zwiększenie pojemności pociągów Desiro ML jest możliwe dzięki elastycznej koncepcji pociągu, która umożliwia bezproblemowe dodawanie dodatkowego członu. Wraz z przebudową pociągów, firma Siemens Mobility po raz pierwszy przeszła proces zatwierdzania zwiększenia pojemności na poziomie europejskim. Jesteśmy dumni, że umożliwiliśmy tę rozbudowę na czas, nawet w warunkach pandemii – dodał Albrecht Neumann, dyrektor generalny Siemens Mobility.

– Cieszymy się, że wraz z naszymi partnerami Siemens i Alpha Trains uda nam się zaoferować naszym pasażerom jeszcze więcej miejsca w naszych pociągach. Region wypoczynkowy cieszy się coraz większą popularnością i jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do tego, aby coraz więcej osób mogło do niego dotrzeć w przyjazny dla środowiska i spokojny sposób naszymi nowoczesnymi i wygodnymi pociągami – powiedział Stefan Neubert, dyrektor zarządzający ODEG

Pod koniec 2018 r. Alpha Trains zamówiła siedem trójczłonowych regionalnych zespołów trakcyjnych Desiro Mainline (ML). Ostdeutsche Eisenbahn GmbH (ODEG) wynajmuje pojazdy do użytku w II podsieci wybrzeża Morza Bałtyckiego, którą ODEG prowadzi w imieniu Verkehrsgesellschaft Mecklenburg-Vorpommern mbH (VMV) od grudnia 2019 roku. Pociągi są użytkowane na liniach RE9 (Rostock – Stralsund – Binz / Sassnitz) oraz RE10 (Rostock – Stralsund – Züssow).