Alpha Trains i Stadler podpisały umowę Full-Service na utrzymanie lokomotyw EURO9000

Alpha Trains i Stadler podpisały umowę Full-Service na utrzymanie lokomotyw EURO9000

Alpha Trains, firma zajmująca się leasingiem lokomotyw i pociągów, podpisała ze Stadlerem umowę serwisową Full-Service na utrzymanie lokomotyw EURO9000.

Umowa obejmuje kompleksowe utrzymanie wszystkich lokomotyw EURO9000 zamówionych ostatnio przez Alpha Trains przez okres co najmniej 10 lat od momentu dostawy lokomotyw. Zakres usług obejmuje utrzymanie prewencyjne, korekcyjne oraz rewizje, aby zagwarantować najwyższe standardy usług klientom Alpha Train w całej Europie.

Ta przełomowa umowa dodatkowo wzmacnia wspólne wysiłki obu firm na rzecz poprawy zrównoważonych i wydajnych rozwiązań transportowych w całej Europie.

W 2023 r. Alpha Trains ogłosiła pierwsze zamówienie na zakup 12 sześcioosiowych hybrydowych lokomotyw wielosystemowych najnowszej generacji. Dostawa zaplanowana jest na lata 2025 i 2026.

Strategiczna współpraca między Alpha Trains i Stadler podkreśla ich wieloletnie i udane partnerstwo, a jednocześnie podkreśla ich zaangażowanie w dostarczanie klientom niezawodnej i wydajnej floty lokomotyw EURO9000 w całej Europie.

Rozległa sieć serwisowa Stadlera, doskonałe wyniki w zakresie utrzymania i wspólne wartości doprowadziły nas do zawarcia tej umowy, która umożliwi Alpha Trains zapewnienie najlepszej w swojej klasie obsługi klienta dla ostatnio zakupionych lokomotyw Stadler EURO9000 – powiedział Guus de Boer, dyrektor handlowy w Alpha Trains Locomotives

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy współpracować z Alpha Trains jako znanym klientem w zakresie pełnego serwisu lokomotyw EURO9000. Dzięki naszym elastycznym i innowacyjnym koncepcjom utrzymania zapewniamy najwyższy poziom dostępności, a tym samym tworzymy korzystną pozycję wyjściową dla klientów Alpha Trains, aby odnieść sukces na rynku. Dzięki naszej ugruntowanej sieci serwisowej i mobilnym zespołom Stadler możemy zapewnić kompleksowe wsparcie w całym regionie DACHINLB – dodał Christian Mayer, Senior Sales Manager w Stadler Service AG

Alpha Trains oferuje atrakcyjne produkty leasingowe i najnowocześniejsze lokomotywy, które przyczyniają się do umożliwienia i zwiększenia modalnej zmiany transportu towarowego z drogowego na kolejowy. Współpraca ze Stadlerem jest przykładem wspólnej wizji obu firm, aby przyczynić się do bardziej zrównoważonej i wydajnej przyszłości europejskiego transportu.