850 SuperBohaterów w Zakopanem

850 SuperBohaterów w Zakopanem

W sobotę 23 lipca w Zakopanem odbył się pierwszy wakacyjny piknik rodzinny w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC II. Na Równi Krupowej wspólnie z Rogatkiem bawiło się aż 850 SuperBohaterów, którzy razem z nim zdobywali nowe SuperMoce.  Następny przystanek – Jastrzębia Góra już 30 lipca!

– Cykl wakacyjnych spotkań organizowany jest z myślą o Was, Drogie Dzieci, abyście poprzez zabawę dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się  na dworcu, peronie, przejeździe kolejowym i w pociągu. Bawcie się dobrze” – przywitał uczestników Marcin Trela, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego.   

Wszystkie zaplanowane atrakcje zapewniły uczestnikom świetną zabawę. Na scenie pojawili się goście specjalni Sebastian Kawa, 17- krotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych, Mateusz Pawłowski, odtwórca roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Nasi goście opowiadali o swoich profesjach, wspierali swoją wiedzą merytoryczną oraz zarażali swoją pasją. O dodatkową dawkę ruchu zadbała DJ Miki. Na scenie występowały także rodziny z dziećmi, które odegrały scenki związane z bezpieczeństwem.

Dzieci uczestniczyły również w kole fortuny, familiadzie i próbowały swoich sił w grze symulacyjnej, w której mogły stać się uczestnikami ruchu drogowego. Nie brakowało też chętnych do skorzystania z zajęć Kolejowego ABC. Podczas pikniku najmłodsi świetnie bawili się na eurobungee, dmuchańcach, skakańcach i robili zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Na scenie wystąpiła Reni Jusis, dając świetny koncert, który porwał cały tłum do wspólnej zabawy. W trakcie finału pikniku ukazał się pokaz fire show. Mistrzowie przy akompaniamencie budującej napięcie muzyki wykonali taniec z ogniem.

Na naszym pikniku nie zabrakło także edukacji na temat prewencji, pierwszej pomocy czy też bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych. Swoją wiedzę na ten temat przekazali najmłodszym i ich rodzinom zaproszone przez nas służby, czyli Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ratownicy Medyczni oraz Straż Ochrony Kolei.