50 mln zł na rozbudowę zakładu RAWAG

50 mln zł na rozbudowę zakładu RAWAG

W siedzibie Rawickiej Firmy Wyposażenia Wagonów RAWAG Sp. z o.o. w Rawiczu, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę zakładu. Podczas tej uroczystości Prezes Zarządu dr Tomasz Cieślak zaprezentował historię firmy, realizacje rozbudowy zakładu, realizację poszerzenia parku maszynowego, wykonanie kolejnych inwestycji rozbudowy oraz wskazał plany dla następnych kroków milowych, które w kilkuletnim procesie rozwoju przedsiębiorstwa RFWW RAWAG Sp. z o.o. planuje wdrożyć Zarząd Spółki.

-Plan rozwoju przedsiębiorstwa na lata 2018-2023, który ma na celu zwiększenie poziomu zatrudnienia, wzrost rocznych obrotów firmy oraz osiągnięcie status przedsiębiorstwa tzw. „Industry 4.0”, jest już w zaawansowanej fazie wdrożenia – mówi Tomasz Cieślak, prezes zarządu.

Dr Tomasz Cieślak potwierdził także, że pierwszy krok dobiegł już końca wraz z zakupem maszyn za łączną kwotę 11 mln zł, natomiast drugim krokiem milowym jest rozbudowa zakładu, która wciąż trwa. Warto podkreślić, że prace budowlane wykonują lokalni podwykonawcy: firmy REAL LESZNO Sp. z o.o. Sp. K., PHU Chod Dróg Andrzejewski Przemysław oraz Nieruchomości AZYMUT Kołeczko & Węcłaś. Dr Tomasz Cieślak podkreślił wzorową współpracę ze wszystkimi podwykonawcami i podziękował ich przedstawicielom za wsparcie oraz szybką i wzorowo wykonaną pracę. Całkowity koszt przeznaczony na inwestycję rozbudowy przedsiębiorstwa to niemalże 50 mln zł.

Ostatnim krokiem milowym jest digitalizacja i implementacja robotów spawalniczych. Dr Tomasz Cieślak poinformował, że digitalizacja, czyli wdrażanie systemu SAP dobiega końca i system wkrótce zacznie wspomagać zarządzanie firmą. Jeśli chodzi o roboty spawalnicze to w przyszłym roku planowane jest wprowadzenie dwóch takich urządzeń w przedsiębiorstwie. Wielkie podziękowania Zarząd Spółki skierował w stronę Pana Volkera Kregelina za wsparcie i pomoc w uzyskaniu pozwolenia na inwestycje o wartości 50 mln zł w rozwój firmy w latach 2018-2023.