12,5 mln zł netto na wymianę rozjazdów i części torów na stacji Kielce Herbskie

12,5 mln zł netto na wymianę rozjazdów i części torów na stacji Kielce Herbskie

PKP Polskie Linie Kolejowe  podpisały umowę na wymianę rozjazdów i części torów na stacji Kielce Herbskie. Inwestycja realizowana w ramach projektu „Likwidacja wąskich gardeł i zwiększenie przepustowości linii kolejowych” poprawi bezpieczeństwo i niezawodność w ruchu kolejowym, a także poprawi funkcjonalność ważnej stacji leżącej na linii kolejowej nr 61.

Umowa podpisana przez PKP PLK z KZN Rail zakłada wymianę rozjazdów, fragmentów torów, elementów sieci elektroenergetycznej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wykonawcy zrealizują również prace przy montażu nowego oświetlenia i niezbędnej infrastruktury podziemnej w postaci kabli i światłowodów. Inwestycja za przeszło 12,5 mln zł netto pozwoli na poprawę funkcjonalności stacji Kielce Herbskie. Poprzez kompleksową wymianę i zabudowę nowych rozjazdów PKP PLK poprawią bezpieczeństwo i niezawodność przewozów kolejowych na linii 61 (Kielce Główne – Fosowskie), zwiększą możliwości prowadzenia ruchu pociągów i zmniejszą koszty eksploatacji i utrzymania infrastruktury kolejowej.

Finansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy projekt „Likwidacja wąskich gardeł i zwiększenie przepustowości linii kolejowych – etap I” pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie kolei w całym kraju. Realizowane przez PLK inwestycje zwiększą istotne parametry sieci kolejowej, zmniejszą ryzyko awarii i pozwolą na poprawę przepustowości na kluczowych fragmentach, ważnych dla przewozów pasażerskich i towarowych linii kolejowych.