Żyrardów: graficiarz złapany na gorącym uczynku

Żyrardów: graficiarz złapany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w trakcie działań prowadzonych w rejonie torów postojowych w stacji Żyrardów ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji składu Kolei Mazowieckich . Do chwili ujęcia sprawca zdążył pomalować około 20 m² jednostki elektrycznej, w tym okna i drzwi. W najbliższym czasie za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w stacji kolejowej Żyrardów. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach w trakcie prowadzonych działań porządkowych pod kryptonimem ,,Antygraffiti’’ na terenie województwa mazowieckiego ujęli po krótkim pościgu mężczyznę malującego farbą w sprayu ,,graffiti’’ na składzie pociągu relacji Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Funkcjonariusze GOI wobec sprawcy dewastacji mienia kolejowego zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Mężczyzna do chwili ujęcia zdążył pomalować powierzchnię około 20 m² jednostki elektrycznej, w tym okna i drzwi. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono łącznie 25 puszek z farbą w sprayu oraz dwie drabinki. Patrol GOI SOK przekazał ujętego, 19-letniego sprawcę wraz z dowodami rzeczowymi do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie do dalszych czynności. Straty jakie spowodował wstępnie oszacowano na kwotę blisko 4500 złotych, lecz nie wykluczone, że mogą być wyższe. Teraz graficiarzowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.