Związkowcy z PKP Intercity wnoszą o zwiększenie premii z okazji Święta Kolejarza

Związkowcy z PKP Intercity wnoszą o zwiększenie premii z okazji Święta Kolejarza

Organizacje związkowe reprezentujące pracowników PKP Intercity skierowały do zarządu przewoźnika pismo w sprawie przyznania zwiększonej dodatkowej premii z okazji Święta Kolejarza w 2023 roku.

Rok 2023 okazał się dla Spółki rekordowy pod wieloma względami. Jako jeden z największych w kraju przewoźników pasażerskich PKP Intercity rozwija i unowocześnia zarówno ilość jak i standard wykonywanych połączeń. Kolejne miesiące przynoszą znaczące wzrosty w zakresie liczby pasażerów oraz liczby wykonanych przewozów co wskazuje na prawidłowość przyjętej strategii i wyznaczonych kierunków działania. Zwiększona ilość zadowolonych pasażerów przekłada się bezpośrednio na większe zyski Spółki przy zwiększonym nakładzie pracy pracowników – napisali na wstępie związkowcy.

Przedstawiciele organizacji związkowych działających w PKP Intercity uważają, że przy nadmiarze obowiązków trudno jest sprostać wysokim wymaganiom, a wzrost liczby osób korzystających z PKP Intercity wskazuje na zadowolenie pasażerów z obsługi świadczonej na najwyższym poziomie.

Dodatkowa premia to docenienie ludzi, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach i każdego dnia dają z siebie wszystko, dbając zarówno o klientów zewnętrznych,jak i wewnętrznych – zatrudnionych w PKP Intercity. Będzie to dobrym sygnałem oznaczającym, że Zarząd Spółki dostrzega zaangażowanie całej załogi w proces przewozowy – podkreślają związkowcy.

Zdaniem związkowców przyznanie zwiększonej dodatkowej premii wszystkim pracownikom Spółki wpłynie korzystnie na morale pracowników, jeszcze bardziej ich zjednoczy oraz umotywuje do utrzymania wysokich standardów.