ZRK DOM w Poznaniu pozyskał nowoczesną podbijarkę

ZRK DOM w Poznaniu pozyskał nowoczesną podbijarkę

Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu może pochwalić się posiadaniem najnowocześniejszego w Polsce zaplecza maszyn do prac torowych. Wszystko za sprawą pozyskania podbijarki – Unimat 09-4×4/45 Dynamic. Zakup stanowił kontynuację realizacji umowy, w ramach której w roku 2019 pozyskano i wdrożono do eksploatacji  podbijarkę torową Dynamic Tamping Express 09-3X. Obie maszyny wyposażone są w moduł DGS.

Unimat 09-4×4/45 Dynamic  jest jednopodkładową, ośmio- osiową uniwersalną podbijarką, opartą na zasadach pracy najnowszych maszyn serii Unimat 4S. Umożliwia ona prowadzenie konserwacji rozjazdów zgodnie z najnowszymi technologiami takimi jak, podnoszenie trzech szyn bez podparcia na łożu tłucznia czy podbijanie czterech szyn w celu naprawy rozchodzących się torów. Wydajność podbijania w optymalnych warunkach wynosi 700-800 m/h.

Wykonywanie prac poziomowania, podnoszenia, naprowadzania i podbijania zostało połączone w jednej maszynie. Dlatego też prace można wykonywać z dużą wydajnością i najwyższą jakością przy minimalnym zużyciu maszyny.