Zmiany w zarządzie SKM Warszawa

Zmiany w zarządzie SKM Warszawa

Powołanie dwóch osób z dotychczasowego zarządu SKM Warszawa do nowego zarządu PKP S.A. spowodowało także zmiany w zarządzie warszawskiego przewoźnika.

W piątek, 29 marca 2024 r. Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o. o. w Warszawie Alan Beroud, decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PKP S.A. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu PKP S.A., zaś członek zarządu warszawskiej SKM Paweł Lisiewicz na stanowisko Członka Zarządu PKP S.A.

W związku z tymi decyzjami, misja obu menedżerów we władzach SKM dobiegła końca.

Jednocześnie, na pełniącego obowiązki prezesa SKM Rada Nadzorcza miejskiego przewoźnika kolejowego powołała Konrada Mirowskiego, dotychczasowego członka zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Przypomnijmy, że Alan Beroud jako prezes SKM Warszawa był odpowiedzialny za realizację największego w historii projektu inwestycyjnego spółki, rozszerzającego tabor o 21 nowych pojazdów o wartości 668 mln PLN. Wprowadził kluczowe programy zwiększające efektywność energetyczną pojazdów i obiektów oraz spadku zużycia energii trakcyjnej, co przyczyniło się do poprawy wyników Spółki. Zainicjował także nowatorski pakiet szkoleń dla pracowników.

Paweł Lisiewicz przez ponad trzy lata był Członkiem Zarządu ds. Rozwoju Szybkiej Kolei Miejskiej.

Konrad Mirowski jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarach nieruchomości, logistyki  i transportu. Ostatnio pełnił funkcję Członka Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Pracował w największych polskich firmach, w tym notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pełnił m.in. funkcję Członka Zarządu spółki Przewozy Regionalne oraz Członka Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych. Posiada doświadczenie w nadzorze właścicielskim, prowadzeniu procesów restrukturyzacji oraz sprzedaży, które zdobył pracując m.in. dla Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. oraz chorwackiego koncernu Podravka International. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa i integracji europejskiej na tej uczelni. Ukończył również studia menedżerskie w Wyższej Szkole Zarządzania  i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada także wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu relacjami społecznymi, współpracy z organizacjami związkowymi i społecznymi oraz w pracach rad nadzorczych spółek prawa handlowego.