Zmiany personalne w zarządzie Stadler Polska

Zmiany personalne w zarządzie Stadler Polska

Z dniem 31 marca 2024 roku Tomasz Prejs ustąpił z funkcji Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Zarządzającego Stadler Polska. Funkcje te przejmuje tymczasowo, z dniem 1 kwietnia, Philipp Brunner – Wiceprezes Wykonawczy Dywizji Europa Centralna i Członek Zarządu Grupy Stadler.

Tomasz Prejs pracował w Stadler Polska od 2010 roku. Zaczynał od  zarządzania produkcją, w 2013 roku objął funkcję Dyrektora Operacyjnego, następnie w roku 2016 przejął kierowanie siedleckim zakładem Stadlera jako Dyrektor Zarzadzający i Prezes Zarządu. W tym czasie spółka znacznie się rozwinęła, rozbudowała infrastrukturę produkcyjną oraz zdobywała i realizowała znaczące zamówienia zarówno dla klientów polskich, między innymi dla Kolei Mazowieckich, PKP Intercity, MPK Kraków, jak również dla wielu przewoźników zagranicznych.

– Dziękuję Tomaszowi Prejsowi za jego istotny wkład w rozwój spółki Stadler Polska. Dzięki jego wieloletniej, intensywnej pracy i zaangażowaniu Stadler ugruntował swoją mocną pozycję na lokalnym runku, co jest istotne dla naszego dalszego rozwoju w regionie. Życzę Tomaszowi wielu dalszych sukcesów w realizacji przyszłych wyzwań zawodowych – powiedział Philipp Brunner, Wiceprezes Wykonawczy Dywizji Europa Centralna w Grupie Stadler.

Philipp Brunner przejmuje kierowanie siedleckim zakładem tymczasowo, do czasu powołania na stanowisko Prezesa Zarządu nowej osoby.