Złodziej infrastruktury kolejowej ujęty dzięki fotopułapce

Złodziej infrastruktury kolejowej ujęty dzięki fotopułapce

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK  w Rybniku ujęli sprawcę kradzieży kabla sygnałowego, który pełni istotną rolę w zapewnieniu bezpiecznego ruchu pociągów.

Dzisiejszej nocy dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku otrzymał powiadomienie z fotopułapki o osobach postronnych przebywających na linii kolejowej szlaku Rybnik-Leszczyny. Na miejsce niezwłocznie skierował patrol SOK.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei po przybyciu we wskazane miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odkopywali z ziemi kabel sygnałowy, jeden z istotnych dla zapewnienia bezpiecznego ruchu pociągów element infrastruktury i cieli go na kawałki. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki. Po krótkim pościgu jeden z mężczyzn został ujęty, drugi zbiegł z miejsca zdarzenia.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK zabezpieczyli samochód osobowy, piłkę do cięcia metalu oraz łom metalowy koloru czerwonego.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego 33-letniego mieszkańca Bytomia wraz z zabezpieczonymi dowodami do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.