Zielona Góra: pijany 39-latek awanturował się na dworcu

Zielona Góra: pijany 39-latek awanturował się na dworcu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Zielonej Góry interweniowali wobec 39-latka, który awanturował się na jednym z zielonogórskich dworców PKP. Pijany mężczyzna zachowywał się agresywnie w stosunku do podróżnych. Krzyczał oraz kłócił się z pracownikiem ochrony dworca, gdy ten zwrócił mu uwagę, by nie spożywał alkoholu i nie palił papierosów.

W środę po północy komendant zmiany zielonogórskiej Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury na dworcu kolejowym. Funkcjonariusze SOK natychmiast zareagowali.

Patrol SOK, który podjął czynności, na miejscu zastał nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało 39-latek był wulgarny, zakłócał spokój innym osobom przebywającym na dworcu. Mężczyzna wcześniej kłócił się z pracownikiem ochrony dworca oraz zachowywał się bardzo agresywnie. Została mu też zwrócona uwaga, kiedy spożywał alkohol i palił papierosy.

W konsekwencji interwencja funkcjonariuszy SOK zakończyła się ujęciem mieszkańca Koła oraz przekazaniem policjantom Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w jego organizmie.