Zderzenie ciężarówki z pociągiem towarowym [GALERIA]

Zderzenie ciężarówki z pociągiem towarowym [GALERIA]

Do poważnego wypadku doszło w czwartek, około godziny 7:00 na przejeździe w miejscowości Wymysłowo. Ciężarówka z lawetą wjechała pod pociąg towarowy. Po zderzeniu pojazdy stanęły w ogniu.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że do zdarzenia doszło na przejeździe z sygnalizacją i rogatkami pomiędzy stacjami Gniezno a Trzemeszno.  Jak dodał nie ma osób poszkodowanych.

– Na linii wstrzymano ruch pociągów. Organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów regionalnych. Pociągi dalekobieżne jadą trasą zmienioną. Informacje o zmianach są przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach – tłumaczy  Śledziński.

Andrzej Wyszyński, kierownik ds. komunikacji w DB Cargo Polska przekazał, że na miejscu zdarzenia powołana została komisja kolejowa w celu zbadania przyczyn zaistnienia wypadku.

– DB Cargo Polska, poprzez swoich przedstawicieli w komisji, współpracuje i dostarcza wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do ustalenia przyczyn i okoliczności zaistniałego wypadku – zaznaczył Wyszyński.

Przedstawiciel przewoźnika poinformował również, że stan zdrowia maszynistów uczestniczących w wypadku jest ogólnie dobry, obecnie są oni pod opieką instruktora maszynisty.

PKP Intercity poinformowały, że ze względu na przerwę w ruchu pociągów na odcinku Gniezno –Mogilno, następujące pociągi zostały skierowane drogą okrężną przez Wrześnię-Barłogi:

Pociąg IC 75106/7 „Lednica” relacji Poznań Główny – Gdynia Głowna
Pociąg IC 75102/3  Drwęca” Poznań Główny  – Olsztyn Główny
Pociąg IC 5600/1 „Pomorzanin” relacji Gdynia Główna – Wrocław Główny
Pociąg. 57108/9 „Stoczniowiec” relacji Gdynia Głowna – Zbąszynek
Pociąg IC 6505/4 „Mieszko” relacji Wrocław Główny – Gdynia Główna
Pociąg IC 56104/5 „Jeziorak” relacji Olsztyn Główny – Wrocław Główny